تبلیغات پاپ آپ چیست؟


در بازاریابی آنلاین و دیجیتال از روش های زیادی استفاده می شود که هر کدام می توانند تاثیرات مثبت و منفی خاص خود را داشته باشند.

یکی از این روشهای تبلیغی پاپ آپ است که در بازگردان فارسی به آن تبلیغات واشو یا بالاپر هم می گویند. در حقیقت تبلیغات پاپ آپ به تبلیغاتی گفته می شود که در یک پنجره جدید در مرورگر کاربر باز می شود. کاربرد اصلی این نوع تبلیغات که امروزه مورد توجه است، بالا بردن بازدید و بهبود رتبه الکسای وبسایت ها است. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم که تبلیغات پاپ آپ چیست و چرا خرید پاپ آپ اهمیت دارد!

معمولا کدهای پاپ آپ با زبان برنامه نویسی جاوا تهیه شده و در قالب سایت ها قرار می گیرند و وقتی کاربر روی جایی از صفحه آن وبسایت کلیک نماید، پاپ آپ برایش باز می شود.

البته برای افرادی که در تنظیمات مرورگرشان امکان باز شدن پاپ آپ را بسته باشند معمولا دیگر باز نخواهد شد. معمولا وب سایت های پر بازدید کد پاپ آپ سایت های دیگر را در سایت خود قرار می دهند و از باز شدن این پاپ آپ درآمد زایی می کنند.

از محاسن این نوع درآمد زایی برای وبمسترها این است که تبلیغات پاپ آپ بسیار سبک هستند و تاثیر زیادی در سنگین شدن سایت و طولانی شدن سرعت لود سایت ندارند.  پاپ گذر امکان خرید پاپ آپ از این سایت ها را برای تبلیغ دهندگان فراهم می نماید.

 خرید پاپ آپ از نظر اقتصادی نیز برای تبلیغ دهنده ها به صرفه است. در حقیقت این تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات مقرون به صرفه تر است. چون خیلی زود تر میتواند رتبه شما را افزایش دهد و بازدید کنندگان بیشتری را ارسال کند.

گاهی نیز از پاپ آپ برای نشان دادن اطلاعاتی استفاده می ‌شود که نشان دادن آن در صفحه اصلی باعث برهم خوردن فرم صفحه می‌ شود یا انواع برنامه ‌های تحت وب از پاپ آپ ‌ها به عنوان ابزار استفاده می ‌کنند.

این سیستم های پیشرفته معمولا شمارشگرهای دقیقی دارند و امکان خرید پاپ آپ موبایلی و دسکتاپ به صورت تفکیک شده، هدفمندی نمایش بر اساس آیپی های کشورها، سیستم های ضد تقلب و محدودیت های تعداد نمایش برای هر روز را دارا می باشند.

در مورد تاریخچه به وجود آمدن باید عرض کرد که پاپ آپ برای بار نخست در اواخر سال 1990 توسط اتان زوکرمن برای راه ‌ا‌ندازی تبلیغات در پنجره های جداگانه مورد استفاده قرار گرفت. وی در بخش رسانه های مدنی دانشگاه MIT فعالیت می کند.

اما امروزه در کشور ما از پاپ آپ برای شبکه های اجتماعی نیز استفاده می شود. در حقیقت پاپ آپ هایی برای عضو گیری کانال های شبکه های اجتماعی،اپلیکیشن ها و افزایش رتبه الکسا امروزه در کشور ما بسیار استفاده می شوند که شرکت ها و سایت های متعددی ارائه دهنده همچین خدماتی هستند. خدمات دیگری مانند پاپ باکس نیز توسط این سیستم ها ارائه می گردد.

برای دریافت مشاوره رایگان با گروه پاپ گذر هم اکنون تماس حاصل نمایید.